KATAR ”MİLLİ GÜNÜ”ANKARA’DA KUTLANDI

Katar’ın Ankara Büyükelçisi Salim Mübarek Al Şafi, Türkiye-Katar ilişkilerinin sağlam değerler ve yüce ilkelerden oluşan bir zeminde inşa edildiğini ve örnek bir nitelik taşıdığını söyledi.

Katar Milli Günü resepsiyonuna, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, eski Başbakan Binali Yıldırım, eski bakanlar, yerli ve yabancı misyon temsilcileri, akademisyenler,gazeteciler  ve davetliler katıldı.

Katar’ın Ankara Büyükelçisi Salim Mübarek Al Şafi, davete katılanlara teşekkür etti. Türkiye-Katar ilişkilerinin her düzeyde uluslararası örnek bir ilişkiye dönüştüğünü kaydeden Büyükelçi Salim Mübarek Al Şafi,, “Türkiye-Katar ilişkileri sağlam değerler ve yüce ilkelerden oluşan bir zemin üzerinde inşa edilmiş örnek bir ilişkidir. Bunun yanı sıra uluslararası ve bölgesel siyasi konularda da tam bir uyum içinde hareket etmekteyiz. dedi.

Büyükelçi Salim Mübarek Al Şafi,, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliklerinde iki ülke arasındaki ilişkilerin geldiği aşamadan mutluluk duyduğunu ve daha da ilerlemesini arzuladığını vurgulayarak, “Türkiye’nin karşı karşıya kalacağı zorluklarla hep yanında olacağımızı da vurgulamak isteriz.” ifadesini kullandı.

Daha sonra Şafi ve beraberindekiler, Katar ve Türkiye bayraklarının bulunduğu pastayı kesti.

Enerji petrol medya Ceo – Mehmet Ali setencioğlu,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir